Zajęcia dodatkowe

Wszystkie zajęcia dodatkowe są bezpłatne – oferowane w ramach opłaty stałej.

JĘZYK ANGIELSKI
Naukę języka angielskiego prowadzą wykwalifikowani lektorzy szkoły językowej. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w dwóch grupach przedszkolnych i mają charakter zabawowy, dzięki czemu nauka staje się przyjemnością. Dzieci poprzez zabawy ruchowe, manualne, muzyczne,  naukę rymowanek, piosenek i wierszy poznają i przyswajają sobie podstawowe słówka i zwroty.

RYTMIKA
Zajęcia rytmiki odbywają się dwa razy w tygodniu w dwóch grupach wiekowych. Mają one na celu rozwijanie i kształcenie muzycznej dyscypliny oraz uwrażliwianie na różne elementy muzyki. Podczas zajęć prowadzone są ćwiczenia rozwijające twórczą inwencję dzieci. Należą do nich improwizacje ruchowe, śpiewanie i granie. Rytmika jest w pedagogice muzycznej najpełniejszą metodą wychowania przez sztukę. Poprzez trzy sposoby przeżycia muzyki: ruch, śpiew, tworzenie wychowuje człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, sprawnego fizycznie przyszłego odbiorcę muzyki, a często jej wykonawcę i twórcę.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Warsztaty te mają na celu uwrażliwić młodego artystę na podstawowe malarskie środki wyrazu, takie jak kolor, forma, faktura, kompozycja. W swobodzie twórczego działania dzieci odkryją, że udana praca plastyczna to taka, przy której powstaniu wszyscy czerpią satysfakcję ze wspólnej zabawy.

LOGOPEDIA
Przedszkole współpracuje z logopedą, który diagnozuje wszystkie dzieci i służy pomocą wychowawcom. Wychowawcy w ramach zajęć przedszkolnych prowadzą ćwiczenia artykulacyjne i dbają o prawidłowe wypowiadanie głosek. Dzieci z problemami logopedycznymi uczestniczą w nieodpłatnej terapii logopedycznej w przedszkolu.

ZAJĘCIA TANECZNE
Zajęcia taneczne mają na celu w szczególności rozwój psychoruchowy dziecka, poprzez różnorodne ćwiczenia, wachlarz zabaw muzyczno-ruchowych oraz układy taneczne do muzyki, które bawią i uczą w atmosferze radości.Taniec kształtuje prawidłową sylwetkę, uczy i doskonali precyzję ruchów, koordynację ruchową oraz świadomość własnego ciała.

KUCHCIKOWO
Kuchcikowo to miejsce, gdzie dzieci odkrywają swoje kulinarne pasje przygotowując smaczne i zdrowe potrawy: sałatki owocowe, desery, przekąski i wypieki. Na podstawie prostych i bezpiecznych w przygotowaniu przepisów kulinarnych uczymy najmłodszych, jak zdrowo i smacznie przygotować posiłek, dobrze się przy tym bawiąc. Zajęcia dają dzieciom wiele satysfakcji. Uczą współpracy w grupie, są okazją do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, a także uczą higienicznego i kulturalnego zachowania przy stole. Przedszkolaki poznają nowe smaki, uczą się podstawowych technik kulinarnych i stosowania w praktyce zasad bezpieczeństwa w kuchni. Kulinarne zabawy wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają mowę oraz sprawność manualną i precyzję ruchów. Na wiosnę każda grupa posiadać będzie swoje poletko uprawne na którym zasadzi kwiaty i warzywa, dzięki temu dzieci mogą prowadzić prace hodowlane i dokonywać licznych obserwacji.