Święto Niepodległości

11 listopada, 2019

11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. W grupie “Kangurków” i “Tygrysków” przygotowania do obchodów Dnia Niepodległości trwały przez cały miniony tydzień. Trzy i czterolatki miały swoje lekcje patriotyzmu. 📖 Poznawały godło, flagę i hymn naszego kraju. Uczyły się wiersza ” Kto Ty jesteś? Polak mały.” Wyklejały sylwetkę orła bawiły się przy piosence „ Jesteśmy Polką i Polakiem dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił,
Chcemy byś również kochał ją i ty.”
Dzieci dumnie nosiły kotyliony z symbolami narodowymi wykonane przez Panie.
Wykonały pracę plastyczną “Orzeł biały- godło Polski” 🦅
Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy. 🙂

“Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy…”“Kto ty jesteś? Polak Mały!”